Фенербахче преби Касъмпаша със Страхил Попов и Васил Божиков

Българските национали Страхил Попов и Васил Божиков играха пълни 90 минути при тежката домакинска загуба на Касъмпаша от Фенербахче с 1:5 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Турция. Попов получи жълт картон в добавеното време на мача.

Вицешампионът на Турция нямаше никакви проблеми в двубоя и отбеляза три гола през първото полувреме чрез Соуза в 11-ата, Туфан в 20-ата и Еменике в 45-ата минута.

Тунай Торун вкара единственото попадение за домакините в 57-ата минута от дузпа, но след това гостите добавиха още два гола във вратата на Касъмпаша чрез Муса Соу в 73-ата и Койбаши в 84-ата минута за крайното 1:5.

Касъмпаша е на последното 18-о място в класирането без победа след първите четири мача. Тимът има едно равенство и три поражения. За Фенербахче победата е първа за новия сезон.

Попов и Божиков бяха повикани от националния селекционер Ивайло Петев за световните квалификации срещу Франция на 7 октомври и срещу Швеция три дни по-късно.