Анди Мъри: Имам нужда от почивка

Световният №2 Анди Мъри призна, че се нуждае от почивка. Двукратният олимпийски шампион и съотборниците му от Великобритания загубиха с 2-3 от Аржентина в Глазгоу на полуфиналите за "Купа Дейвис" и по този начин южноамериканците детронираха миналогодишните шампиони. В първия ден от сблъсъка Мъри отстъпи в най-дългия мач в кариерата си на Хуан Мартин Дел Потро. Битката между двамата продължи над 5 часа. В събота Анди и брат му Джейми записаха победа на двойки, а в неделя световният №2 срази в три сета Гуидо Пея, но усилията на Мъри не се оказаха достатъчни и британците бяха елиминирани, след като в решаващия пети мач Даниел Еванс загуби от Леонардо Майер.

Мъри се опасява, че може да е получил контузия по време на двубоя с Пея и планира да си вземе почивка. Това лято шотландецът спечели титлата на "Уимбълдън", стана олимпийски шампион в Рио и достигна до 1/4-финалите на US Open.

"Никога не съм имал мускулни травми преди. Това ме тревожеше и слава Богу успях да реша нещата в три сета. Продължавах да се движа добре, но когато усетиш болка в тялото си, това те разсейва", коментира Мъри. "Изпитвам силна и остра болка в десния квадрицепс. Трябва да видя какво е положението и да се лекувам. Нуждая се от почивка. Играл съм толкова много тенис, че тялото ми се нуждае от почивка", добави 29-годишният шотландец.