Фиорентина отдалечи Рома от върха

Фиорентина удари Рома с 1:0 на "Артемио Франки" в двубой от 4-ия кръг на Серия А и отдалечи "вълците" от челото в класирането. При победа тази вечер римляните можеха да претендират дори за лидерската позиция, но в крайна сметка останаха 3-и със седем точки, а пред тях са шампионът Ювентус с 9 и Наполи с 10.

Победното попадение за "виолетовите" падна в 82-ата минута, когато се разписа Милан Бадел. Той получи топката пред наказателното поле и с далечен удар в долния ляв ъгъл направи безпомощен стража на гостите Войчех Шчесни. Само две минути преди това и Рома имаше своя шанс да отбележи, но ударът на Раджа Наинголан удари напречната греда.

По този начин Фиорентина прекъсна серията от 20 мача поред без загуба в Серия А на Рома. "Вълците" не познаваха вкуса на поражението от 24 януари насам, когато отстъпиха с 0:1 на Ювентус.