Първа победа за Клод Пюел в Премиър лийг (видео)

Саутхамптън победи с 1:0 Суонзи на "Сейнт Мери", като по този начин мениджърът на "светците" Клод Пюел записа първи успех в Премиър лийг. Единственото попадение днес реализира Чарли Остин (64'), който преди това бе нацелил и гредата.

Саутхамптън имаше доста голямо предимство през първата час, но "светците" така и не успяха да отбележат попадение. Шейн Лонг имаше достатъчно основания да получи дузпа, а Нейтън Редмънд направи много сериозен пропуск малко преди почивката.

В 63-ата минута удар на Чарли Остин, който се появи в игра десет минути преди това, срещна гредата. След това топката рикошира в гърба на Фабинаски и излезе. Минута след това обаче Саутхамптън най-сетне поведе. Тадич центрира отдясно, Амат отклони към далечната греда, където Остин овладя на гърди, след което вкара отблизо. В 82-ата минута дългоочакван дебют направи рекордната покупка на Суонзи Борха Бастон. Четири минути преди края Фостър трябваше да се намесва след опасен удар на Сигурдсон.

"Светците" вече имат пет точки, докато "лебедите" са с четири.