Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Адурис обърна Валенсия, "прилепите" се залепиха на дъното (видео)

Отборът на Атлетик Билбао обърна Валенсия за 2:1 в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Алваро Медран (2) изведе "лос бланкинегрос", но две попадения на Ариц Адурис (24 и 41) зарадваха "Сан Мамес". Баските вдигнаха глава след тежката загуба в Лига Европа. Момчетата на Пако Айестаран записаха четвърта поредна загуба и са последни в таблицата без нито една точка.

Още във втората минута защитата на домакините остави Луиш Нани да напредне в наказателното поле и да комбинира с непокрития Алваро Медран за 0:1. Юношата на Реал Мадрид насочи в мрежата от девет метра. "Лъвовете" реагираха с атакуващ футбол. В 12-ата минута Бенят Ечебария центрира много опасно, но топката не достигна до Ариц Адурис.

Пет минути по-късно Маркел Сусаета получи перфектен пас от Раул Гарсия, ала оставен сам на втора греда, насочи неточно. В 20-ата Иняки Уилиямс надбяга Еляким Мангала, след което не се справи с Диего Алвеш. В 24-ата Оскар де Маркос беше фаулиран от Хосе Гая встрани от наказателното поле. Бенят центрира висока топка и Адурис я вкара в мрежата с глава - 1:1.

По-настойчивата игра на "червено-белите" донесе пълен обрат до почивката. В 41-ата минута Адурис се измъкна от защитата и с първо докосване прехвърли вратаря Алвеш за 2:1. Бенят даде нова брилянтна асистенция, като този път вдигна топката над отбраната на "бяло-черните". В 44-ата Адурис скочи на първа греда след корнер и мъничко не му достигна отново да порази вратата на "лос че".

След почивката темпото беше по-ниско. Гостите от "Местайя" не намираха начин да застрашат сериозно вратата на Кепа Арисабалага. В 58-ата минута опасно центриране на Раул Гарсия не намери получател. В 61-ата Раул Гарсия стреля от от въздуха от около 14 метра - вратарят изби ниската топка.

В 64-ата Кепа изпъкна с великолепно спасяване срещу Родриго Морено, като испанските журналисти си спомниха за знаменитото спасяване на Икер Касийяс срещу Диего Пероти. Четири минути по-късно Иняки изведе Адурис, след чийто удар топката премина покрай далечната греда. В 80-ата Ернесто Валверде потърси затваряне на мача с дефанзивна смяна: Микел Рико за Иняки Уилиямс. В 84-ата Атлетик имаше огромно пространство за контраатака, но след двойното подаване между Бенят и Адурис първият беше блокиран.

В крайна сметка билбаинци измъкнаха победата.

Снимки: Marca