Тимът на Пипо Индзаги първи след победа с 8 човека

Тимът на Филипо Индзаги Венеция поведе в Лега Про, група В, третото ниво на италианския футбол, след нов драматичен успех. Венецианците надвиха с 1:0 Анкона при гостуването си от петия кръг на първенството, но това стана след цели три червени картона за играчите на СуперПипо. Още в 29-ата минута Гарафоло остави Венеция с 10 човека в Анкона, но въпреки това Маркура в 66-ата минута даде аванс на гостите.

До края на срещата червени картони за тима на Индзаги получиха още Балданзеду и Морео, а малко преди тях бе изгонен и Моменте от домакините.

Третият успех изведе Венеция на върха в класирането с 11 точки. Преди няколко дни момчетата на бившата деветка на Милан и Италия нанесоха първа загуба на Парма с 1:2 на "Енио Тардини" след попадение в последните минути.

"Дуковете" пък този кръг надвиха с 4:2 Порденоне като гост. Именно последните бяха лидери до този кръг с 10 точки и без загуба. Бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов дори губеше с 0:2 до 59-ата минута, но хеттрик на Ночиолини (59, 61, 83) и гол на Емануеле Калайо в края оформиха победата. Преди това Арма бе вкарал два гола за домакините, които останаха на второ място. Парма има осем точки и заема пето място.

Индзаги бе на седмото небе след мъжеството, показано от неговите футболисти, като публикува снимка от съблекалнята в своята фейсбук страница. "Каква победа... поздравления лъвове", написа легендарният голмайстор.