Рекордната покупка на Лестър дебютира в Премиър лийг с два гола (видео)

Лестър победи с 3:0 Бърнли на своя "Кинг Пауър Стейдиъм" след две попадения на рекордната си лятна покупка Ислам Слимани (45' и 48') и автогол на Бен Мий (78'). Това бе втора победа на "лисиците" в шампионата, но и втора в рамките на тази седмица, след като в сряда селекцията на Клаудио Раниери триумфира и в дебютния си двубой в Шампионската лига.

Каспер Шмайхел пропусна срещата заради лека контузия. Рон-Роберт Цийлер започна на вратата на "лисиците", а Дани Симпсън се завърна в отбрана. Ислам Слимани дебютира в Премиър лийг. Джеф Хендрик пък дебютира като титуляр за Бърнли. Скот Арфийлд също стартира за гостите.

Амарти и Марез пропуснаха добри възможности за Лестър в началото, а най-добрият шанс за гостите се откри пред Дефур, който обаче стреля в ръцете на Цийлер. След това Марез пропиля още една ситуация, но домакините все пак нанесоха своя удар в добавеното време. Фукс центрира много добре от свободен удар, а Слимани засече с глава от малкото наказателно поле, разписвайки се в първия си мач в Премиър лийг.

Три минути след подновяването на играта Слимани удвои сметката си. Марез получи отдясно, потанцува с топката в наказателното поле, след което центрира, а неговият сънародник засече с глава на далечната греда. В 78-ата минута Бен Мий се отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Марез отдясно.

Лестър има седем точки, докато Бърнли е с четири.