Арсенал с три точки за годишнината на Венгер (видео)

Арсенал спечели без особени проблеми гостуването си на Хъл. Лондончани стигнаха до успех с 4:1, с който Арсен Венгер отпразнува 20 години, откакто е начело на клуба. Алексис Санчес откри резултата в 17-ата минута, а пет минути преди почивката интригата бе на път да приключи. Джейк Ливърмор игра с ръка в наказателното поле, като попречи на топката да влезе във вратата. Той получи червен картон, но Якупович спаси удара на Санчес от бялата точка.

Това обаче не помогна много на Хъл, тъй като Тио Уолкот направи 0:2 в 55-ата минута след двойно с Алекс Иуоби, който асистира и за първото попадение. Въпреки доминацията на Арсенал домакините се върнаха в мача, след като Робърт Снодграс се разписа от дузпа. В края "топчиите" решиха отново да вдигнат темпото и Санчес и влезлият като резерва Гранит Джака вкараха за крайното 1:4. Попадението на швейцареца бе след страхотен далечен удар.

Лондончани записаха трета поредна победа във Висшата лига за първи път от миналата Коледа и сякаш влязоха в ритъм след бавния старт на сезона. Днешният им съперник стартира отлично, но постепенно бе върнат в реалността. Майк Филън получи предложение за нов договор, но все още не се е разбрал с клуба за заплатата си. Той обаче може да е доволен от играчите си, които с 10 човека се бореха за всяка топка.