Бомбастичен Кавани и ПСЖ с футболна лекция срещу Каен (видео)

Пари Сен Жермен се върна по безапелационен начин на победния път в Лига 1. След като записаха два мача без успех на сметката си в предните два кръга, днес шампионите бяха безпощадни в гостуването си на Каен и се наложиха с 6:0. Големият герой в двубоя пък бе Единсон Кавани. Уругваецът направи истински голов рецитал и затвори устите на критиците си, като реализира четири попадения в мача за едно полувреме в 12-ата, 23-ата, 38-ата и 45-ата минута. Лукас Моура пък бе автор на петия гол в 67-ата минута, а Жан-Кевин Огюснен оформи крайното 0:6.

Рециталът на Кавани започна в 12-ата минута, когато Максуел центрира по земя, Лукас Моура с пета продължи за уругваеца, който засече топката във вратата за 0:1.

В 23-ата минута ПСЖ получи дузпа, след като Лукас Моура бе съборен в наказателното поле, а отново Кавани от бялата точка удвои.

Уругваецът оформи своя хеттрик в 38-ата минута с почти идентичен гол като първия в двубоя. Отново Максуел бе изведен с дълъг пас отляво и пусна успоредно на голлинията за Кавани, който отблизо засече за 0:3.

В самия край на полувремето пък гостите организираха атака по учебник с няколко подавания с едно докосване, като накрая Тома Мюние изведе Кавани в наказателното поле, а той заби четвъртия си гол в мача.

В 67-ата минута и Лукас Моура увенча добрата си игра с попадение. Бразилецът овладя пред наказателното поле и със силен шут не остави шансове на вратаря за 0:5.

Крайното 0:6 пък оформи Жан-Кевин Огюстен с още един прекрасен гол от далечна дистанция.

С тази победа ПСЖ поне временно излезе начело в класирането с 10 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга. Каен пък е 10-ти с 6 точки до момента.