Първа радост за Монтана в Първа лига (видео)

Отборът на Монтана победи с 2:0 Нефтохимик в първи мач от седмия кръг на Първа лига. Тимът от Северозападна България си свърши работата преди почивката, когато паднаха двете попадения, които бяха дело на Стивън Петков и Андреас Васев. Това бе първи успех за отбора през новия сезон, с който играчите на Стевица Кузамонвски, поне временно, се отлепиха от дъното на подреждането.

Резултатът бе открит от домакините в 17-ата минута. Тогава Сергей Георгиев центрира към Стивън Петков в малкото наказателно поле. Ударът му с глава бе първоначално отразен от Янко Георгиев, но при добавката юношата на Левски не сбърка. В средата на първата част втори гол за Монтана бе отменен заради спорна засада, но в 45-ата минута нямаше връщане назад за гостите и за стражът на Нафтата за втори път извади топката от мрежата си. Многоходова комбинация, която премина през двойно подаване между Шоко и Петър Атанасов, позволи на първия да намери Андреас Васев непокрит в наказателното поле за завършващия удар.

На почивката в игра за гостите се появи бившият играч на Левски Венцислав Христов, който вчера подписа с отбора от Бургас, и още в 47-ата минута имаше възможност да се разпише. Ударът му от чиста позиция, след подаване на Иван Вълчанов, обаче мина покрай гредата. Постепенно играта се разпокъса, което вършеше работа на домакините, докато гостите така и не успяха да създадат нищо друго опасно пред вратата на Ивайло Василев.

Така Монтана събра четири точки в подреждането и вече е предпоследен на 13-а позиция. По този начин вече единствено Локомотив (Горна Оряховица) няма все още успех от началото на шампионата. Нефтохимик от своя страна също е с четири, но по-добрата голова разлика дава предимство на "шейховете".

МОНТАНА - НЕФТОХИМИК 2:0
1:0 Петков (17)
2:0 Васев (45)

МОНТАНА: Василев, Шоко, Михов, Полюткин, Контохристос, Чипев, Коруджиев, Васев, Атанасов, Петков, Георгиев

НЕФТОХИМИК: Георгиев, Ранджелович, Велков, Хомей, Вълчанов, Александров, Дюлгеров, Чакъров, Гръчнов, Руменов, Огнянов