Иван Иванов с червен картон при загуба на ПАО от Аякс (видео)

Иван Иванов получи червен картон в домакинството на Панатинайкос срещу Аякс в среща от Лига Европа. Българският защитник бе изгонен след доста спорен втори жълт картон в 69-ата минута, а неговият тим допусна загуба с 1:2. Освен с трите гола срещата ще се запомни с множеството картони, три от които червени, и с пропусната дузпа.

"Зелените" не бяха губили в последните си шест мача в европейските турнири и днес срещата започна отлично за тях. Те поведоха в петата минута, след като Берг бе оставен непокрит в наказателното поле и от близко разстояние се разписа. Панатинайкос доминираше през първото полувреме и пропусна няколко възможности да увеличи аванса си. Това се оказа фатално, тъй като в 34-ата минута удар на Траоре се озова в мрежата и резултатът бе изравнен. В ролята на "асистент" на Траоре се оказа Иванов, който насочи топката в краката му при опита да я изчисти. Попадението вдъхна увереност на гостите и те изравниха играта.

След почивката мачът загрубя и съдията започна да вади картони. В 67-ата минута Ридевалд изведе Аякс напред в резултата. Той вкара при добавката, след като Клаасен пропусна да вкара от дузпа. Малко по-късно Иван Иванов напусна терена, след като получи втори жълт картон, след като футболист на Аякс падна, но съприкосновението между двамата бе минимално. В 79-ата минута играчите на терена бяха изравнени, тъй като Зиеч от гостите също си бе санкциониран официално за втори път. В самия край на срещата и Вакасо от ПАО видя червения цвят. В последната част на двубоя играта се накъса, но Аякс успя да удържи преднината си и си тръгна с три точки.

В другата среща от група G Стандард Лиеж и Селта завършиха 1:1 в Белгия. Двата отбора си размениха по един гол рано и след това се задоволиха с резултата. Досеви откри още в третата минута за домакините, а Джузепе Роси изравни десет минути по-късно.

ПАНАТИНАЙКОС - АЯКС 1:2

СТАНДАРД - СЕЛТА 1:1