Интер с грандиозна издънка на старта в Лига Европа (видео)

Отборът на Интер започна с грандиозна издънка в група "К" на Лига Европа. "Нерадзурите" загубиха у дома на "Джузепе Меаца" с 0:2 от шампиона на Израел Апоел (Беер Шева). Италианците очевидно бяха подценили мача и бяха наказани. Мигел Витор в 54-ата и Маор Бузагло в 69-ата минута донесоха изненадващата победа на гостите.

Още от началните минути Апоел показа, че не идва като обречен в Милано. Гостите имаха две страхотни положения за откриване на резултата. Първо в 8-ата минута Лусио Мараняо отблизо с глава стреля покрай вратата. След това в 29-ата минута бразилецът имаше още един шанс, като бе изведен зад защитата, но не успя да преодолее Самир Ханданович.

Едва в края на полувремето Интер се окопити и Едер бе намерен на добра позиция, но ударът му се отби от гредата.

В началото на втората част домакините изглеждаше, че ще организират натиск и Евер Банега отправи нелош далечен удар, който бе спасен от вратаря.

В 54-ата минута обаче гостите изпълниха заучено положение от фаул, Мараняо получи в наказателното поле и центрира на задната греда за Мигел Витор, който отблизо бе точен за 0:1.

Този гол бе страхотен шок за "нерадзурите", които изглеждаха доста объркани, докато съперникът им продължаваше да създава опасни положения. В 61-ата минута далечен удар на Нуакеме мина покрай вратата. След това и Хобан пробва точността си от дистанция, като кълбото облиза гредата. Така се стигна до 69-ата минута, когато Апоел получи фаул пред наказателното поле и Бузагло с прекрасно изпълнение заби втори гол за своя тим - 0:2.

В края Интер най-накрая се хвърли в атака, но бе твърде късно. Домакините трудно стигаха до реални опасности, като Родриго Паласио и Антонио Кандрева пропуснаха добри възможности. Гостите обаче можеха да направят успеха си дори още по-впечатляващ, ако гредата не бе помогнала на италианците в 88-ата минута след хитър прехвърлящ удар на Битон.

Така Апоел взе ценни три точки от това гостуване и може спокойно да гледа към следващите си мачове в турнира, докато Интер отново разочарова привържениците си и има много над какво да се замисли.

Интер - Апоел (Беер Шева) 0:2
0:1 Витор (54)
0:2 Бузагло (69)