Жертва на Лудогорец не се даде на Рома (видео)

Отборът на Рома стигна само до 1:1 при гостуването си на Виктория Пилзен в мач от първия кръг в груповата фаза на Лига Европа. Двубоят бе от Група "Е" и в него двата тима си размениха по едно бързо попадение. Диего Пероти изведе "вълците" от Рим напред в резултата още в 3-ата минута от дузпа, но в 11-ата Марек Бакос изравни. До края на срещата не бяха реализирани нови попадения. Припомняме, че тимът на Виктория Пилзен бе елиминиран от българския първенец Лудогорец в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. "Вълците" пък не успяха да се справят с Порто.

В другия мач в групата Аустрия (Виена) надви румънския Астра с 3:2 като гост. Рафаел Холцхойзер (16), Кевин Фрийзенбихлер (33) и Александер Грюнвалд (58) вкараха по един гол за победителите, докато Денис Алибек (18) и Кристиан Сапунару (74) бяха точни за Астра. Гостите от австрийската столица доиграха двубоя с 10 души, тъй като червен картон в 79-ата минута получи Лукас Ротпулер. Това обаче не попречи на Аустрия да удържи победата и да оглави класирането в групата след първите срещи.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - РОМА 1:1
0:1 Пероти (3-д)
1:1 Бакос (11)

АСТРА - АУСТРИЯ (В) 2:3
0:1 Холцхойзер (16)
1:1 Алибек (18)
1:2 Фрийзенбихлер (33)
1:3 Грюнвалд (58)