Ударно начало за Лион (видео)

Отборът на Олимпик Лион разби с 3:0 гостуващия Динамо (Загреб) в среща от група "H". Френският тим показа, че може да печели и без своя голмайстор Александър Лаказет. Толисо (13), Фери (49) и Корне (57) зарадваха публиката на "Жерлан".

След като Лион загуби и трите си домакински мача в ШЛ през миналата година, сега "хлапетата" започнаха обещаващо. Иновативната схема 3-5-1-1 позволи на тима да действа скоростно и изненадващо за съперника. В 13-ата минута Корентин Толисо откри резултата след красиво изпълнение с глава, а до края на полувремето френският тим изпусна да вкара още попадения. След почивката Лион беше по-ефективен и се разписа още два пъти.

За отбелязване е много голям пропуск на Ел Араби, който от два метра нацели напречната греда, а топката тупна на голлинията. Гостите атакуваха в края и още веднъж удариха напречната греда.