Икер започна с реми рекордния си 18-и сезон (видео)

Отборите на Порто и ФК Копенхаген направиха 1:1 в двубой от група G на Шампионската лига. Отавио откри за "драконите" в 13-ата минута, а Корнелиус изравни в 52-ата. Вратарят на португалците Икер Касийяс започна своя 18-и пореден сезон в груповата фаза на Шампионската лига, изравнявайки се с Райън Гигс на върха на рекордите.

Домакините започнаха по-силно и успяха рано да отбележат гол. В 13-ата минута Андре Силва подаде ефектно с пета към Отавио, който с кинжален шут от 17 метра опъна мрежата в горната част на близкия ъгъл - 1:0. Португалците се дърпаха назад, когато не владееха топката, в опит да хванат гостуващия тим на контрадействия. През първото полувреме най-добрите възможности за датчаните дойдоха във въздуха, пропуснати от Федерико Сантандер и Андреас Корнелиус.

В 52-ата минута отбраната на Порто не изчисти топката и позволи на Корнелиус да прехвърли също объркания Икер Касийяс - 1:1. Като цяло попадението беше доста лековато, след като Корнелиус беше заобиколен от доста футболисти в бяло и синьо. Голът смути домакините и Копенхаген по-често владееше топката. В 66-ата минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Грегуш. До края Порто натисна, но повече удари бяха блокирани. Добри възможности се откриха пред Ясин Брахими, Диого Хота и Оливер Торес.