Ман Сити на Гуардиола продължава да впечатлява, Агуеро като Меси (видео)

Манчестър Сити разгроми с 4:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в двубой от Група C на Шампионската лига, който трябваше да се играе вчера, но бе отложен с 24 часа заради проливен дъжд и наводнен терен на "Етихад". Серхио Агуеро записа хеттрик по подобие на неговия сънародник Лионел Меси, който направи същото вчера, а в добавеното време Келеши Иеанашо оформи крайното 4:0.

Това бе вторият хеттрик на голмайстора на Ман Сити в ШЛ през този сезон. Той реализира три гола и при разгрома над Стяуа в плейофа за влизане в груповата фаза.

Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола заложи на Илкай Гюндоган, който започна вместо Давид Силва. Хесус Навас също стартира, а Пабло Сабалета и Серхио Агуеро се завърнаха в титулярния състав. Младият Махмуд Дахуд започна за Борусия (Мьонхенгладбах).

Още в осмата минута Серхио Агуеро откри резултата, засичайки на близката греда центриране по земя на Александър Коларов. Пет минути след това Гюндоган можеше спокойно да удвои, след като получи от Агуеро в наказателното поле и стреля от много добра позиция, но Зомер спаси. Рахим Стърлинг също пропусна, но в 28-ата минута тоталната доминация на домакините доведе до дузпа в тяхна полза. Крамер фаулира Гюндоган около линията на наказателното поле, като останаха съмнения дали нарушението бе вътре или извън наказателното поле. Решението на Бьорн Куйперс обаче бе 11-метров наказателен удар. Агуеро бе безпощаден от бялата точка - 2:0.

В 41-ата минута дойде моментът и за намеса на Клаудио Браво, който спаси с една ръка силен удар на Щиндъл.

Второто полувреме започна по идентичен начин. В 50-ата минута се стигна до много голямо разбъркване в наказателното поле на гостите, Агуеро получи възможност да стреля, но Зомер реагира добре и улови. В 72-ата минута Рахим Стърлинг получи превъзходен извеждащ пас от Де Бройне и остава очи в очи със Зомер. Английският национал имаше много време да реши какво да прави и в крайна сметка промуши топката между краката на вратаря, но след това тя премина на сантиметри встрани от вратата. Пет минути след това логичното се случи и преднината на Сити стана класическа. Този път Стърлинг изведе много добре Агуеро, който премина елегантно покрай Зомер и прати топката във вратата, оформяйки своя хеттрик.

В добавеното време резервата Келеши Иеанашо, който се появи на мястото на героя Агуеро, оформи крайното 4:0. Льорой Сане преодоля двама бранители и асистира на 19-годишния нападател, който стреля от около десетина метра.