Арсенал се измъкна с точка от Париж (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Арсенал завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от групата на Лудогорец в Шампионската лига. Англичаните трябва да са повече от доволни от измъкнатата точка от "Парк де Пренс", тъй като домакините имаха множество възможности за гол, но успяха да отбележат само веднъж. "Артилеристите" от своя страна се възползваха от една от малкото си ситуации за гол и си тръгнаха за Лондон с равенство.

Домакините започнаха вихрено и откриха резултата още преди да е изминала и първата минута на двубоя, след като Серж Орие центрира отлично към Единсон Кавани и уругваецът се разписа с глава. Нападателят можеше да отбележи още на два пъти до почивката, но от много чисти позиции не успя да прониже за втори път Давид Оспина. Един път дори колумбийският вратар бе преодолян, но не съумя да запази равновесие, за да прати топката в мрежата.

През втората част Арсенал започна да действа малко по-активно, но постепенно домакините отново взеха инициативата. Последваха няколко опасности пред вратата на англичаните, но Оспина спаси. В средата на полувремето отново Кавани се озова на чиста позиция, но отново не успя да преодолее вратаря. Така се стигна до 79-ата минута, когато Арсенал се възползва от една от малкото си чисти ситуации, за да стигне до изравнително попадение. Месут Йозил намери Алекс Ивоби в наказателното поле. Ударът на младока бе избит от Алфонс Ареола, но топката попадна у Алексис Санчес, който без да се бави я прати в мрежата.

Последва натиск на ПСЖ в последните минути, като в последната минута Маркиньос можеше да донесе успеха при едно центриране от корнер, но топката мина покрай гредата. В даденото от съдията продължение двата тима останаха с човек по-малко, тъй като Марко Верати и резервата Оливие Жиру получиха втори жълти картони. При това положение италианецът пропуска гостуването на ПСЖ в София срещу Лудогорец.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - АРСЕНАЛ 1:1