Шампионката от 2014 приключи рано в Квебек, Костова започва днес

Шампионката от 2014 година Миряна Лучич-Барони (Хърватия) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Квебек (Канада) с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 3 Лучич-Барони загуби от квалификантката Даниел Лао с 4:6, 2:6. Лао, 365-ата в световната ранглиста, реализира по два пробива в двата сета срещу 34-годишната Барони, 54-а в класацията на WTA, за да триумфира след 71 минути игра.  За място на четвъртфиналите 25-годишната американка ще срещне сънародничката си Катрин Белис.

Българката Елица Костова ще стартира участието си в надпреварата тази вечер срещу белгийката Алисън Ван Уйтванк. Двубоят е първи в програмата на корт номер 1 и ще започне в 18.00 часа българско време. 26-годишната Костова има гарантирани 2100 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която в момента заема 130-ата позиция.

22-годишната Ван Уйтванк е с 18 места по-напред от българката в ранглистата. Белгийката има една победа в един мач срещу Костова с 6:4, 4:6, 6:2 във Вале до Лобо (Португалия) през 2011 година. При успех днес българката ще заработи 3400 долара и 30 точки, а във втория кръг ще играе срещу победителката от мача между поставената под номер 2 и защитаваща титлата си от миналата година Аника Бек (Германия) и преминалата през квалификациите Барбора Стефкова (Чехия).