Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

ЦСКА-София 2 разби Левски в Хисаря

Тимът на ЦСКА-София 2 разби с 3:0 Левски (Карлово) като гост в мач от петия кръг на Втора професионална лига. Двубоят в Хисаря бе доста равностоен през първите 45 минути, след което "червените" стартираха с гол втората част. Талантливият Павел Головодов откри с глава в 50-ата минута, когато засече центриране на Михаил Кулов. Последва натиск на домакините, но вратарят Слави Петров се справи отлично с атаките на играчите от Левски. Така се стигна до 87-ата минута, когато Красимир Станоев удвои. Халфът направи 50 метров рейд с топката, елиминирайки няколко футболисти на домакините и с техничен удар извън границата на наказателното поле вкара за 2:0. Подобно на Головодов и за Станоев попадението бе първо през този сезон.

Голмайсторът на "армейците" Милчо Ангелов пък оформи крайното 3:0 в последните секунди с отлично изпълнение на пряк свободен удар. Нападателят вкара своя четвърти гол във Втора лига в тази кампания от три мача.

Играчите на Стамен Белчев вече имат 10 точки, след като записаха втори пореден успех и общо трети в първенство. "Червените" делят трето място с Ботев (Враца), като изостават на три точки от Етър и на две от Септември (София).