Валенсия затъна още в калта след страхотна драма на "Местайя"

Отборът на Бетис надви с 3:2 Валенсия като гост в мач от третия кръг на испанското първенство. Рубен Кастро (38) и Хоакин (54) дадоха аванс на "зелено-белите". В 51-ата минута Енцо Перес получи червен картон и надеждите на "прилепите" за обрат станаха нищожни. В 75-ата и 78-ата минута Родриго Морено и Есекиел Гарай успяха да отбележат въпреки кадровия дисбаланс на терена и да вдъхнат енергия на публиката на "Местайя". В 92-ата минута защитата на валенсианци отново се пропука и Рубен Кастро донесе успеха на андалусците с нов гол. След три кръга момчетата на Пако Айестаран още нямат точка и са в зоната на изпадащите.

През първото полувремето тимът на Густаво Пойет показа разнообразие в атака и успя да вземе голов аванс. Домакините също имаха няколко добри положения, но с неточни удари се отличиха Санти Мина и Родриго Морено. Гостите от "Бенито Вийямарин" стартираха силно и до четвъртата минута на два пъти застрашиха Диего Алвеш.

В 14-ата Антонио Адан улови топката след шут на Мина. Пет минути по-късно след нов изстрел на Мина топката премина покрай целта. В 34-ата Мангала застана на пътя на топката и блокира Рубен Кастро. В 38-ата севилци успяха да реализират след грешка в бяло-черната защита. Топката стигна до Рубен Кастро, който финтира бранител и технично насочи в далечния горен ъгъл - 0:1.

В началото на втората част валенсианци останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Енцо Перес. Номер 8 беше изгонен след грубо нарушение срещу Риза Дурмиши. Само три минути по-късно - в 54-ата, ветеранът Хоакин направи 0:2. Полузащитникът се разписа след скоростна контраатака и удар, при който вратарят можеше да се представи и по-добре. В 65-ата минута в игра за "прилепите" се появи Мунир Ел Хадади и стотина секунди по-късно той тресна греда.

Домакините сътвориха малко чудо в рамките на три минути, след като вкараха два гола между 75-ата и 78-ата минути. Даниел Парехо видя непокрития Родриго, който излъга Адан. Три минути по-късно Мунир стреля с глава след центриране от корнер, отбитата топка попадна в Гарай, който отблизо изравни - 2:2. Валенсианци рухнаха в 92-ата минута, когато голаджията на Баломпие заби ново попадение за крайното 2:3.