Бомбастична издънка за Барса на "Камп Ноу" (видео+галерия)

Отборът на Барселона шокиращо загуби у дома от новака Алавес в среща от третия кръг на Примера, играна пред 74 237 зрители на "Камп Ноу". Дейверсон (39) и Ибай Гомес (64) вгорчиха първия мач на Яспер Силесен на вратата на "блаугранас". Жереми Матийо вкара в 46-ата минута. Луис Енрике видимо подцени двубоя и това пролича в несъсредоточените действия на неговите играчи.

Барселона - Алавес Лионел Меси и Луис Суарес бяха оставени на резервната скамейка, а Неймар беше включен в титулярния състав. До бразилеца в "синьо-червената" атака бяха Арда Туран и новото попълнение Пако Алкасер. Луис Енрике предприе сериозна ротация, а на вратата по принуда застана дебютантът Яспер Силесен. Дейверсон поведе нападението на баските, подкрепян от Ибай Гомес.

С началото на мача каталунците се настаниха в половината на гостите от Витория. Постепенните акции в синьо-червено не водеха до сериозни опасности пред Фернандо Пачеко. Първата добра възможност се откри пред Ибай Гомес в 13-ата минута. Бившият играч на Атлетик Билбао шутира встрани от Силесен. В 17-ата Иван Ракитич стреля над гредата. Защитата на Алавес, построена от петима бранители, се справяше с набезите на Барса.

Барселона - Алавес В 30-ата Серхио Бускетс беше в положение на засада, а и стана за смях при опита за удар с глава. В 33-ата Неймар хитро изпълни фал, подавайки към непокрития Алейш Видал. Десният бек стреля, но Пачеко успя да избие над гредата.

В 39-ата минута гостите от "Мендисороса" изненадващо откриха резултата. Бившият играч на Барса и Реал Мадрид Кико Фемения излъга Денис Суарес на тъчлинията и центрира към наказателното поле. Там Дейверсон изпревари Хавиер Масчерано и отблизо реализира - 0:1. Минута по-късно Неймар плонжира, ала не насочи точно с глава. В 45-ата Арда свали с глава към Ракитич, който от 11 метра шутира покрай гредата.

Барселона - Алавес Второто полувреме започна по най-добрия начин за "лос кулес". След по-малко от минута игра Жереми Матийо изравни резултата с глава след центриране от корнер. Ибай Гомес отговори с нисък шут, отразен от Силесен. В 49-ата Матийо можеше да се превърне в абсолютен герой, но направи непростим пропуск. Френският бранител се пребори във въздуха, топката остана ниско и той от пет метра я изрита в аут.

В 51-ата Едгар Мендес опъна мрежата на Барса, но след правилно вдигнат флаг за засада. Минута по-късно Арда центрира отдясно, Пако Алкасер отклони встрани от далечната греда. В средата на полувремето в игра се появиха Лионел Меси и Андрес Иниеста.

Барселона - Алавес Въпреки това в 64-ата минута именно Алавес отбеляза гол. Масчерано не можа да изчисти в наказателното поле, подарявайки топката на Ибай Гомес. Алейш Видал не поправи грешката и Ибай прати кълбото в далечния ъгъл на Силесен - 1:2. В игра моментално се появи и Луис Суарес в търсене на късен обрат.

До края натискът на каталунците не донесе абсолютно нищо. Вратарят Пачеко така и не се наложи да прави спасявания. Атаките на барселонци бяха еднообразни и беззъби. Пролича липсата на агресивни бекове, които да разширяват каталунските акции. Експресното включване на Меси, Иниеста и Суарес не преобрази с магическа пръчка играта на отбора, а индивидуалните действия на Ней Джуниър не донесоха ефективност в предни позиции. В последните секунди на срещата Неймар достави добра топка на крака на Меси, но аржентинецът насочи покрай гредата в аут.

Барселона - Алавес Така Барса вече изостава с три точки от безгрешния до момента Реал Мадрид. "Синьо-червените" дебютират в Шампионската лига във вторник с домакинство на Селтик.