Виляреал превзе Коста дел Сол

Отборът на Виляреал записа първа победа в Ла Лига след успех с 2:0 гостуването си на Малага в дуел от третия кръг. Хауме Коста (33) и Сансоне (43) вкараха за тима на Фран Ескриба. Домакините от Коста дел Сол не успяха да реализират и останаха без победа от началото на шампионата.

Първата възможност се откри пред вратата на гостите: в шестата минута Серхио Асенхо спаси удар на Ресио след много добра андалуска контра. Гостите от "Ел Мадригал" владееха топката, но през първия половин час опасностите бяха пред тяхната врата. В 27-ата отново Асенхо действа съсредоточено и се намеси пред Сандро Рамирес.

В 33-ата "подводницата" Сантос Боре надхитри защитата на "бяло-сините", върна назад и Хауме Коста откри резултата. В 37-ата Уелигтон направи дузпа, спирайки непозволено откъсващия се Боре. Съдията можеше и да покаже червен картон на бранителя. Карлос Камени успя да спаси удара от бялата точка на Бруно Сориано. Валенсианци все пак вкараха втори гол до почивката: в 43-ата минута Камени реагира на първия удар, но при добавката Сансоне направи 0:2.

В 52-ата минута Ресио не успя да подаде към Кеко току пред вратата на Асенхо. Резервата Хуанпи на няколко пъти застраши вратата на гостите - без успех. В 79-ата Кеко шутира много близо до гредата и част от публиката си помисли, че има гол. В крайна сметка домакините не успяха да вкарат и загубиха с 0:2.