Юве лети с Игуаин и Пянич (видео)

Суперзвездите на Ювентус, които това лято пристигнаха за сумата от над 120 милиона евро от Наполи и Рома - Гонсало Игуаин и Марлем Пянич, донесоха третата поредна победа на тима в Серия "А". Двамата дебютираха като титуляри за "бианконерите" срещу Сасуоло и още в 27-ата минута Юве водеше с 3:0. Аржентинецът изригна с две бързи попадения в 5-ата и 10-ата минута, като второто бе изключително красиво, а босненецът, който изигра първи минути за Старата госпожа, удари гредата в 27-ата минута с глава, а при добавката записа първо попадение с екипа на шампионите.

Малко изненадващо Антей намали в 33-ата минута след грешка на Джанлуиджи Буфон. През втората част и двата тима пропуснаха няколко възможности, но нов гол не падна.

Игуаин изригна за Ювентус Наставникът на домакините Масимилиано Алегри пусна в игра за първи път като титуляри двете си нови суперзвезди Гонсало Игуаин и Миралем Пянич. Бившият играч на Рома е абсолютен дебютант, докато аржентинеца вече игра в два мача и вкара срещу Фиорентина в предното домакинство. Стефан Лихщтайнер също ще играе от първата минута в схемата 3-5-2, където пред Джанлуиджи Буфон са още Мехди Бенатия, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини. Сами Кедира, Алекс Сандро и Марио Лемина са останалите халфове, а до Игуаин е Пауло Дибала.

Гостите бяха без своята звезда Доменико Берарди и Паоло Канаваро.

Игуаин изригна за Ювентус Още в третата минута Политано бе близо до гол, но Буфон показа класа и изби. При последвалата контраатака Дибала изведе Игуаин, който с диагонален изстрел вкара за 1:0 още в 5-ата минута. Последва нов пропуск на Сасуоло, а в 10-ата минута "Ювентус Стейдиъм" избухна след шедьовър на Игуаин. Аржентинецът удвои с фантастично попадение от воле.

Последва доминация на шампионите, които след няколко добри атаки стигнаха до трети гол в 27-ата минута. Този път Пянич бе точен. Бившият играч на Рома стреля с глава в горната греда, а след това бе най-съобразителен при добавката, като се разписа за 3:0.

Игуаин изригна за Ювентус Пет минути по-късно след корнер на гостите Атей стигна до гол малко случайно. Буфон се размина с центрираната топка, която бе избита от Алекс Сандро, но рикошира в Атай и спря в мрежата. Това бе първи гол за тима на Ди Франческо срещу Юве в Торино, където има четири мача и четири загуби.

Игуаин изригна за Ювентус Гостите от Сасуоло имаха основателни претенции за дузпа след почивката за игра с ръка на Киелини, но такава не бе отсъдена. Домакините пък на два пъти пропуснаха да вкарат четвърти гол чрез Кедира, а в 55-ата минута Пянич пропусна също да вкара втори гол. Лихщтайнер също можеше да ознаменува добрата си игра с попадение. В 70-ата минута Алегри замени Игуаин и Кедира, за да ги запази за мача със Севиля от Шампионската лига. Това вдъхна увереност на играчите водени от Еузебио Ди Франческо, които почнаха да атакуват по-опасно, но Политано удари гредата в 88-ата минута.

Така Ювентус постигна 18-а поредна победа пред своя публика в Серия "А", като е допуснал само пет попадения. "Бианконерите" имат девет точки от девет възможни, като интересното е, че досега в историята си, когато стартират с три победи, което се е случвало 20 пъти, 15 пъти са ставали шампиони.