Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Скандална дузпа донесе успех на Арсенал (видео)

Арсенал стигна до трудна победа с 2:1 при домакинството си на Саутхамптън. Победният гол падна в 94-ата минута и бе дело на Санти Касорла от дузпа. Наказателният удар бе много съмнителен, а малко преди това съдията пропусна нарушение срещу Шейн Лонг. "Светците" поведоха на "Емиратс", след като Душан Тадич изпълни фаул, топката се удари в гредата, след това в гърба на Чех и влезе в мрежата. Домакините стигнаха до изравняване след страхотен удар от воле на Лоран Косиелни в 29-ата минута.

Новите попълнения на Арсенал Шкодран Мустафи и Лукас Перес дебютираха и то като титуляри. Германецът си партнираше с Косиелни в центъра на защитата, а испанецът водеше атаката за сметка на Оливие Жиру, който се появи на терена след почивката. Мустафи изглеждаше доста стабилен, като завърши мача с повече докосвания на топката (94) и повече подавания (86) от всички на терена. Той изнасяше отлично топката и даваше начало на атаките на тима. Перес не направи нищо запомнящо се, а единственият му удар към вратата бе след почивката и бе блокиран. Той бе изваден след 63 минути.

Саутхамптън можеше спокойно да си тръгне с точка от "Емиратс". Тимът на Клод Пюел започна по-добре и заслужено стигна до гол. Постепенно обаче гостите отстъпиха тотално инициативата. Арсенал контролираше събитията на терена до края на двубоя, но притежанието на топката не се изразяваше в голови положения.

Шейн Лонг, който се появи на почивката, имаше три добри възможности през второто полувреме. При най-доброто положение той бе изведен от Тадич сам срещу Чех, но стреля неточно. Арсенал все пак натисна към края и Жиру падна в наказателното поле след съприкосновение с Фонте, което доста пресилено бе отсъдено като дузпа.

АРСЕНАЛ - САУТХАМПТЪН 2:1
0:1 - Чех (18-авт)
1:1 - Косиелни (29)
2:1 - Касорла (94-д)