Страхотен гол с пета донесе победа на Борнемут в дебюта на Уилшир (видео)

Страхотен гол донесе първата победа на Борнемут от началото на новия сезон във Висшата лига на Англия. Борнемут надви с 1:0 като домакин Уест Бромич в мач от 4-ия кръг на Премиър Лийг с попадение на нападателя Калъм Уилсън в 79-ата минута. Уилсън изпрати топката в противниковата врата с пета след блестяща асистенция на Адам Смит.

Срещата ще се запомни и с дебюта на Джак Уилшир за Борнемут. Халфът, който е собственост на Арсенал, но бе взет под наем от водения от Еди Хау отбор, се появи в игра в 63-ата минута на мястото на Джордън Айб.

Борнемут вече има 4 точки и заема 15-а позиция в класирането. Уест Бром също е с 4 точки и се намира на 14-ото място. Лидер е Манчестър Сити с пълен актив от 12 точки, следван от Челси и Манчестър Юнайтед с по 9, като "сините" от Лондон са и с мач по-малко.