Един удар, един гол: Дармщат нокаутира Айнтрахт (видео)

Футболистите на Дармщат 98 спечелиха първите си три точки за сезона в Бундеслигата след домакинска победа с 1:0 над Айнтрахт (Франкфурт). "Лилиите" бяха надиграни категорично от гостуващия тим, но късметът им се усмихна в самия край на двубоя - победното попадение дойде в първата минута на триминутното продължение, дадено от съдията.

Сандро Сиригу реализира единственият гол в срещата, след като прати топката в далечния ъгъл на Лукаш Храдецки с хубав прехвърлящ удар от дясната страна на наказателното поле. Това бе и единственият изстрел на домакините, попаднал в рамките на вратата на "орлите".

Айнтрахт бе по-настоятелният тим и диктуваше темпото на игра, но всички офанзивни футболисти на франкфуртския отбор пропуснаха нелоши възможности за гол.

Дебют в Бундеслигата записа добре познато на българските фенове име. Словенецът Роман Безяк, който прекара три години в редиците на родния шампион Лудогорец бе титуляр за Дармщат и игра 67 минути.

След днешната среща и двата тима имат еднакъв актив - по една победа и една загуба.