Киелини получава почивка срещу Сасуоло заради слаба форма

Защитникът на Ювентус Джорджо Киелини може да получи почивка за предстоящия двубой със Сасуоло в Серия "А". Опитният бранител изигра два много слаби мача за националния отбор на Италия срещу Франция (1:3) и Израел (3:1) и това сериозно е притеснило наставника на "бианконерите" Масимилиано Алегри.

Киелини бе виновен за две от попаденията на "петлите" в контролата в Бари. След това пък в квалификацията срещу Израел отново той сбърка за гола на домакините, а по-късно получи и червен картон в този двубой.

Затова Алегри смята, че бранителят се нуждае от почивка, за да събере мислите си и да бъде в оптимална кондиция за първия мач от Шампионската лига срещу Севиля през следващата седмица.
Добрата новина за наставника е, че Леонардо Бонучи се завърна в състава, след като бе пуснат в почивка, за да се погрижи за болния си син. Алегри обаче има достатъчно опции в центъра на отбраната в лицето на Меди Бенатия и Даниеле Ругани.

Друг проблем за треньора обаче е, че Хуан Куадрадо и Даниел Алвеш са с националните си отбори и няма да се завърнат в Торино до петък. Така Алегри вероятно ще бъде принуден да заложи на Стефан Лихтщайнер по десния фланг, само няколко дни след като го остави извън групата на "старата госпожа" за Шампионската лига.