Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Италия започна с победа новия цикъл (видео)

Националният отбор на Италия стартира с победа квалификациите за Мондиал 2018. В първия официален мач на новия селекционер Джампиеро Вентура "адзурите" взеха трудна победа с 3:1 при визитата си на Израел. Италианците започнаха по отличен начин мача от Група "G" и до средата на първата част водеха с два гола. Преди почивката обаче домакините намалиха, а в средата на втората част италианците останаха с човек по-малко, но показаха класата си с късен трети гол.

В титулярния състав при визитата в Леванта Вентура заложи на трима полузащитници, които не бяха в състава на италианците за Евро 2016 - Джакомо Бонавентура, Марко Верати и Лука Антонели. Заедно с тях бяха още Марко Пароло и Антонио Кандрева. В защита пред Джанлуиджи Буфон действаше триото Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи и Андреа Бардзали. Напред пък бяха Грациано Пеле и Едер.

Гостите откриха резултата в 14-ата минута при първата си по-сериозна атака. Марко Верати намери Лука Антонели на празно пространство, който центрира остро към Грациано Пеле, а той засече топката в мрежата. В 30-ата минута италианците удвоиха преднината си. Джакомо Бонавентура бе спънат наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Антони Кандрева реализира хладнокръвно. Четири минути по-късно обаче домакините намалиха резултата. Киелини загуби една топка в средата на терена и тя попадна у Тал Бен Хаим, който напредна и с много елегантен далечен удар не даде шанс на Буфон.

В 55-ата минута Киелини остави Италия с човек по-малко, след като получи втори жълт картон за дискусионно нарушение срещу Томер Хемед. Последва натиск на домакините, който можеше да се увенчае с успех на няколко пъти, но Буфон показа класа и спаси "адзурите". Десетина минути преди края на мача пък Италия подпечата успеха с трето попадение. При един дълъг пас на Буфон Пеле отклони топката към резервата Чиро Имобиле, който се пребори със защитник и с мощен диагнален удар сложи точка на спора.

ИЗРАЕЛ - ИТАЛИЯ 1:3