Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Мюлер даде летящ старт на световния шампион в квалификациите (видео)

Световният шампион Германия започна квалификациите за Мондиал 2018 с класички успех с 3:0 като гост на Норвегия. Томас Мюлер (15', 60)  бе над всички, отбелязвайки два гола и асистирайки на Йошуа Кимих (45') за третия. Бундестимът игра с лекота и въображение и само добрите намеси на Руне Йорщайн спасиха младия тим на Норвегия от разгромна загуба.

Германия бе с нов капитан след оттеглянето на Бастиан Швайнщайгер - Мануел Нойер. Месут Йозил, Марио Гьотце и Юлиан Дракслер действаха в предни позиции в селекцията на Йоахим Льов. Йонас Хектор и Томас Мюлер помагаха пo фланговете. Джошуа Кинг и Маркус Хенриксен водеха атаката на домакините, които в квалификациите за Евро 2016 завършиха пред България.

По-рано днес Азербайджан победи с 1:0 Сан Марино като гост в друг двубой от квалификационна група С. Чехия и Северна Ирландия пък завършиха 0:0 в Прага.

Гостите окупираха вратата на Норвегия още от първата минута. Удар на Мюлер премина встрани, а Руне Йорщайн спаси с крак изстрел отблизо на Хьоведес. В 15-ата минута неизбежното се случи и след поредното разбъркване в наказателното поле на домакините, дошло след центриране на Йозил, Мюлер откри резултата с удар от вратарското поле. Стражът докосна топката, но въпреки това тя влезе във вратата му.

В 24-ата минута Джошуа Кинг се оказа в стрелкова позиция при една от редките атаки на "червените". Нападателят стреля много силно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата. Секунди по-късно Мюлер бе близо до това да вкара идентичен втори гол, но след рикошет в крака на бранител топката се озова в ръцете на Йорщайн.

Към края на първото полувреме германците отново вдигнаха темпото, което доведе до втори гол. В 45-ата минута Йошуа Кимих бе изведен от Мюлер зад отбраната и с плътен удар в далечния ъгъл направи 0:2. Това бе първи гол на играча на Байерн (Мюнхен) за националния отбор.

В 60-ата минута Томас Мюлер вкара втория си гол за днес, след като се извиси и засече с глава центриране на Кедира отдясно - 0:3. 1/4 час преди края Брант бе близо до това да отбележи много красиво дебютно попадение, но Йорщайн за пореден път показа класа и изби. Няколко минути след това двамата повториха упражнението.

В самия край домакините опитаха някакъв натиск и Диоманде и Нордтвайт пропуснаха да направят загубата на Норвегия по-почетна.