Преотстъпен от Левски на Пирин наниза 4 гола за 20 минути на израелци

Преотстъпеният от Левски (София) Илия Димитров се превърна в главен герой на контролата между Пирин (Благоевград) и третодивизионния израелски Макаби Явне в Банско, завършила при категоричното 10:0 в полза на "орлетата". Роденият в Дупница нападател вкара четири гола в мача, като реализира хеттрик само за шест минути. Той влезе като резерва на почивката и вкара в 52-та, 55-та и 58-та минута. Особено красив беше първият гол, който реализира със странична ножица. Той вкара четвъртия си гол в 72-та минута.

Гостите от Израел, които са на ранен етап в свота подготовка, удариха греда във втората минута. В осмата Димитър Благов откри за 1:0, в 38-та Дани Младенов вкара много красив втори гол в мача, а между попаденията на Илия Димитров, в 68-та минута, гол вкара и Станислав Костов. В 84-та минута Владислав Златинов вкара от фаул, в 87-та Костов добави втория си гол в мача за 9:0, а Златинов оформи крайното 10:0 в добавеното време.

През второто полувреме гостите се умориха, след като по-голямата част от тях дойдоха пеша от хотела. Разстоянието е не по-малко от 3-4 километра. Те направиха същото при прибирането.