Парагвай победи и изпревари Чили

Националният отбор на Парагвай победи Чили с 2:1 в среща от световните квалификации от зона Южна Америка. Това бе важен успех за "гуараните", които изпревариха днешния си съперник във временното класиране.

Домакините набързо взеха преднина от два гола. Първо Оскар Ромеро откри в 6-ата, а след това Да Силва удвои преднината на своя тим в 8-ата минута.

Артуро Видал обаче върна надеждите на Чили с попадение в 36-ата минута. През втората част гостите опитаха да стигнат и до изравняването, но без успех.

Така Парагвай събра актив от 12 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането. Чили пък остава на 7-ата позиция с 10 точки.