Европейският шампион се забавлява срещу слабак (видео)

Европейският шампион Португалия се забавлява в контролна среща със слабака Гибралтар. Мачът се игра в Порто, а домакините се наложиха с разгромното 5:0, дори и в отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо.

Португалците вкараха само едно попадение през първото полувреме, когато в 27-ата минута след една лошо изчистена топка Жоао Марио нескопосано се размина с кълбото, но пък Бруно Алвеш с технчно отиграване намери Нани в наказателното поле и той отблизо бе точен за 1:0.

През втората част "мореплавателите" се разиграха и Нани удвои преднината на своя тим в 55-ата минута след попадение с глава. Жоао Кансело направи резултата класически в 73-ата минута, а Бернардо Силва в 76-ата минута вкара четвъртия гол за своя тим. Крайното 5:0 пък оформи Пепе в 79-ата минута.

Така Португалия тръгва в добро настроение преди световните квалификации. Отборът стартира с гостуване на Швейцария в група "В". Гибралтар пък започва с домакинство на Гърция в група "Н".