Франция вгорчи дебюта на Вентура начело на Италия (видео)

Националният отбор по футбол на Франция победи Италия с 3:1 в контролна среща играна на стадион "Сан Никола" в Бари. Така "петлите" вгорчиха дебюта на новия наставник на "адзурите" Джампиеро Вентура. Антони Марсиал в 17-ата, Оливие Жиру в 28-ата и Лейвин Курзава в 81-ата минута се разписаха за гостите, докато почетното попадение за домакините бе дело на Грациано Пеле в 21-ата минута.

"Адзурите" започнаха мача силно и можеха да открият резултата още във 2-ата минута, когато след центриране от корнер Грациано Пеле стреля от движение, но на сантиметри до гредата.

Постепенно обаче французите се окопитиха и в 17-ата минута Пол Погба изведе на скорост Антони Марсиал, който хладнокръвно реализира за 0:1.

Радостта на гостите бе кратка и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Мартинс проби по крилото и подаде на Пеле в наказателното поле, той овладя с гръб, обърна се и простреля вратата за 1:1.

Франция обаче бързо си върна преднината в мача. В 28-ата минута след центриране от корнер топката бе изчистена, но след това отново бе върната в наказателното поле, където Оливие Жиру бе заел добра позиция и отбеляза за 1:2.

Домакините можеха да изравнят резултата в 59-ата минута, когато страхотен далечен удар на Рикардо Монтоливо бе спасен с вещина от Стив Манданда. В 81-ата минута обаче гостите сложиха точка на спора с красиво попадение. Пол Погба подаде на Курзава в наказателното поле и той от малък ъгъл успя да промуши топката покрай вратаря Джанлуиджи Донарума за крайното 1:3.

Това бе последна проверка и за двата тима преди началото на световните квалификации. Италия започва срещу Израел в група "G", докато Франция гостува на Беларус в група "А", където е и България.