Намери се кой да спре ПСЖ (видео)

Шампионът на Франция и абсолютен хегемон в последните години Пари Сен Жермен претърпя първа загуба за новия сезон. Отборът на Унай Емери отстъпи с 1:3 на Монако като гост и пропусна възможността да се върне на върха в класирането. "Монегаските" изиграха перфектен в тактическо отношение мач и напълно заслужено сразиха парижани.

В 13-ата минута Жоао Моутиньо откри резултата с хубав удар от 15 метра след асистенция от дясно на Джибрил Сидибе. В края на първата част Давид Луис от гостите извърши нарушение в наказателното поле срещу бразилеца Джемерсон и Фабиньо стреля прецизно от бялата точка за 2:0.
След почивката гостите създадоха повече възможности. Лайвин Курзава пропусна да намали в 55-ата минута, след като от малък ъгъл не намери опразнената врата. В 63-ата минута Единсон Кавани все пак направи 1:2 с глава след пас на Серж Орие също с глава.

Надеждите за обрат на Пари Сен Жермен бяха посечени десет минути преди края, когато в опита си да пресече пас на Сидибе на границата на пеналта Орие отклони топката в собствената си врата за крайното 3:1 за Монако.