Самп с обрат и пълен актив (видео)

Сампдория започва отлично сезона и е с пълен актив след първите два кръга. Новите три точки бяха постигнати след труден успех в домакинството срещу Аталанта. Отборът на Марко Джанпаоло стигна до обрат още преди почивката, въпреки че изоставаше в 27-ата минута. Тогава Франк Кесие откри резултата с третото си попадение от началото на сезона. До края на първото полувреме Самп направи пълен обрат. Куаярела изравни от дузпа, а Барето направи 2:1 в 45-ата минута.

Развитието на първата част имаше своята логика, тъй като домакините натиснаха веднага, след като се оказаха доконващи. Куаярела бе близо до изравняването в 29-ата минута, а секунди по-късно Муриел удари греда. Именно двамата нападели бяха част от изравнителния гол. Съдията отсъди дузпа за нарушение срещу колумбиеца, а италианецът бе точен от бялата точка. В 42-ата минута Кармона бе изгонен за втори жълт картон и това допълнително наклони везните в полза на Сампдория. Тимът от Генуа се възползва от ситуацията и още преди почивката поведе. Муриел сложи топката на главата на Барето и той направи 2:1.

През второто полувреме Самп не създаде много голови положения, но контролираше събитията на терена и запази аванса си.