100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Фиорентина с първа победа навръх големия празник (видео)

Отборът на Фиорентина се поздрави с първа победа за новия сезон. Футболистите на Пауло Соуса надвиха с 1:0 Киево на "Артемио Франки", с което зарадваха ентусиазираните трибуни. Утре "Ла Виола" ще чества своя 90-и рожден ден. В герой навръх големия празник се превърна колумбийският халф Карлос Санчес, който пристигна във Флоренция през това лято от Премиър лийг. Бившият играч на Астън Вила бе точен в 29-ата минута, засичайки с глава центриране на Йосип Иличич от ъглов удар.

Иличич изнесе добър мач, като малко преди края можеше да реализира и гол, но гредата спаси стража на "летящите магаренца" Стефано Сорентино. На другата рамка пък бе извършена принудителна смяна в 40-ата минута, когато румънецът Чиприан Тетерушану бе заменен от Лука Лецерини. Същата съдба имаше и Матиас Весино. Така преди почивката Соуса направи две смени, които не влизаха в плановете му, но това не попречи на "виолетовите" да вземат трите точки и да зарадват почитателите си.