Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Торино направи Болоня на пух и прах, Белоти с хеттрик и пропусната дузпа (видео)

Тимът на Торино помете с 5:1 у дома Болоня във втория кръг на Серия "А". Три гола за "биковете" реализира Андреа Белоти, който пропусна и дузпа, а по едно попадение добавиха Хосеф Мартинес и Даниеле Базели. Автор на гола за Болоня бе Слити Тайдер.

В 26-ата минута Адем Ляич бе принудително сменен от Хосеф Мартинес в състава на Торино, а две минути по-късно "биковете" излязоха напред в резултата. Андреа Белоти се възползва от чудесно подаване на Лоренцо Де Силвестри и с глава заби топката във вратата на Болоня. В 32-ата минута Слити Тайдер изравни след отлична индивидуална акция, но в 37-ата Белоти върна аванса на "биковете" от един гол. Този път той изпрати топката в мрежата с удар отблизо след нова асистенция на Де Силвестри. В 53-ата минута Мартинес бе оставен сам във вратарското поле на гостите и с лекота насочи подадената към него топка в мрежата за 3:1.

Това обаче далеч не беше всичко. В 80-ата минута намиращият се до точката за дузпа Даниеле Базели с техничен удар направи резултата 4:1, а три минути след това Белоти не успя да направи хеттрик, пропускайки дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Ерик Пулгар срещу самия Белоти, чийто удар от бялата точка бе спасен от Антонио Миранте. Хеттрикът на Белоти все пак стана факт две минути преди края, когато нападателят се разписа на празна врата.

В първия кръг Торино загуби драматично с 2:3 на "Сан Сиро" срещу Милан, а Болоня надви с 1:0 у дома Кротоне.