Новият лидер в Примера е с жълти екипи

Отборът на Лас Палмас записа мощна победа с 5:1 над гостуващия Гранада в среща от втория кръг на Ла Лига. След победата с 4:2 във Валенсия и днешния убедителен резултат канарският тим се изстреля на върха в испанското първенство, изпреварвайки по голова разлика Реал Мадрид. "Жълтите" от "Гран Канария" не оставиха съмнение в своето превъзходство, а след почивката разгромиха своя опонент.

Още в четвъртата минута Есекиел Понсе изскочи сам срещу Хави Варас, но загуби битката. В 18-ата Понсе не беше точен с глава. Домакините успяха да поведат в резултата с първата си добра възможност. В 22-ата минута Набил Ел Зар матира Гийерме Очоя със силен шут. В 37-ата Очоя спаси своите след нов опит на Ел Зар. Неочаквано гостите от "Лос Карменес" изравниха в 45-ата минута. Новото попълнение Жереми Бога изненада вратаря с далечен изстрел - 1:1.

В 51-ата минута Марко Ливая центрира, Очоя не прецени топката и Кевин-Принс Боатенг вкара втория си гол в Ла Лига за 2:1. В 68-ата андалуският тим беше потопен с трети гол. Ел Зар преодоля вратаря след брилянтна контраатака. В 72-ата Момо Фигероа се разписа след брилянтна асистенция на Ел Зар. В 85-ата минута Жонатан Виера се вряза отляво в наказателното поле и сервира топката на крака на резервата Серхио Араухо, който отбеляза от три метра - 5:1.

Снимка: Twitter