Левски мачка на "Герена", "сините" отново вкараха четири (видео+галерия)

Отборът на Левски разби с 4:0 Верея в среща от 5-ия кръг на Първа професионална лига на стадион "Георги Аспарухов".  Така "сините" спечелиха втори пореден мач с този резултат след боя над Славия, а също така записаха трети пореден успех в първенството, след като преди това нямаха победа три месеца. Интересното е, че столичани имат голова разлика 9:0 в последните три двубоя срещу Лудогорец, "белите" и новаците.

Головете днес отбелязаха Франсис Нар (7), Божидар Краев (20), Хасами (78-автогол) и Антонио Аниете (83), като подобно на двубоя със Славия нито един играч не вкара повече от едно попадение. Младият Краев пък вкара в трети пореден мач, като преди това не игра в първите шест мача под ръководството на Люпко Петрович. 26-кратните шампиони на България вече имат актив от 11 точки, като са на второ място зад Дунав (Русе).
Левски - Верея
Русенци имат 13 точки, а сега предстои пауза от 14 дни  в Първа професионална лига. След това "сините" гостуват на Нефтохимик, докато Верея приема Монтана и ще търси трети успех в своя дебютен сезон в елита.

Двамата треньори Петрович и Александър Томаш заложиха на същите 11, които донесоха победите над Славия и Ботев (Пловдив) миналия кръг.

Левски започна силно и в 20-ата минута вече водеше комфортно с 2:0. Първо Франсис Нар в 7-ата минута се разписа със силен удар от 20 метра и вкара своя трети гол този сезон, и втори в първенството. Младокът Божидар Краев пък удвои в 20-ата минута, след като нахлу в наказателното поле и прати топката под гредата със силен изстрел. Голът бе негов 18-и за Левски в по-малко от 60 мача.

Левски - Верея Домакините пропуснаха няколко положения, а след почивката намалиха оборотите и вбесиха своя треньор. Георги Костадинов с глава също пропусна, Здравко Илиев пък изчисти от голлинията.

Все пак в 78-ата минута резултата стана 3:0. Адениджи стреля с глава след центриране от корнер. Топката се удари в лявата греда и рикошира в Хасани, след което спря в мрежата. Аниете търсеше своя първи гол на "Герена" от 15 месеца и най-накрая го откри. Адениджи го изведе, а той технично вкара своя 19-и гол за Левски. Попадението бе второ поред този сезон за него и първо на "Георги Аспарухов" от май 2015 година.
Левски - Верея Именно миналата седмица испанецът се отпуши след завръщането си в София. Талантливият Алекс Боримиров пък дебютира за радост на своя баща - Даниел Боримиров, който бе на трибуните. Младокът замени Аниете пет минути преди края. Краев се размина с пети гол, а малкото публика по трибуните изпрати с аплодисменти своите любимци.

Левски - Верея Гостите пък загубиха тежко своя първи мач срещу Левски в своята история, като не показаха нищо от това, което демонстрираха срещу ЦСКА-София и Ботев (Пловдив), които бяха победени от момчетата на Томаш. Верея е на осмо място със седем точки.

ЛЕВСКИ - ВЕРЕЯ 4:0