Нова грешка на Интер - Чочев и Палермо отмъкнаха точка от "Меаца" (видео)

Миланският гранд Интер остана без победа и след втория кръг на Серия "А". "Нерадзурите" стигнаха само до 1:1 с Палермо на своя стадион "Джузепе Меаца". И двата тима записаха поражения в първия кръг. Интер загуби с 0:2 гостуването си на Киево, докато сицилианците отстъпиха с 0:1 на Сасуоло у дома.

Андреа Рисполи бе точен за Палермо в 48-ата минута тази вечер, а Мауро Икарди изравни в 72-ата, но за пълен обрат в резултата футболистите на Франк де Бур нямаха сили.

Българският халф на Палермо Ивайло Чочев бе в стартовия състав на гостите и остана на терена през всичките 90 минути. През второто полувреме той имаше шанс да притесни Самир Ханданович от фаул, но стреля неточно.

Така и двата отбора спечелиха първата си точка през новия сезон в италианския шампионат. В следващия кръг, през септември, Интер гостува на Пескара, а Палермо е домакин на Наполи.

В 7-ата минута защитникът Едоардо Голданига пропиля златен шанс за гол за Палермо. След центриране от фаул Голданига бе изпуснат от отбраната на "нерадзурите" пред вратата на Самир Ханданович, но стреля неточно. В 14-ата минута пък централният бранител на Интер Жоао Миранда изведнъж се озова в голова позиция, но стреля на сантиметри встрани от вратата на Палермо, а освен това бе отсъдена и засада на бразилеца.

В 32-ата минута тимът на Франк де Бур бе много близо до гол във вратата на Палермо. Оставеният сам в наказателното поле на сицилианците Гари Медел получи шанс да стреля и отправи хубав изстрел, като топката влизаше във вратата на Йосип Посавец. Стражът не успя да отрази шута, но защитникът Синиша Анджелкович с решителна намеса отклони топката и не позволи тя да попадне във вратата. Две минути по-късно Иван Перишич отправи коварен удар, който Посавец успя да отрази, а секунди след това Миранда пропусна прекрасна възможност за гол с неточен удар с глава. Малко след това и другият централен защитник на Интер - Жейсон Мурийо, не уцели противниковата врата с глава от много добра позиция и в рамките на няколко минути домакините пропиляха няколко отлични шанса да излязат напред в резултата. Две минути преди края на първата част Медел пропусна още един шанс и резултатът остана непроменен - 0:0.

Три минути след началото на втората част малко изненадващо и не без известна доза късмет гостите излязоха напред в резултата. Андреа Рисполи получи шанс да стреля малко пред наказателното поле на Интер и след неговия шут топката се отклони от тялото на Давиде Сантон, подлъга Ханданович и се оплете в мрежата - 0:1.

В 62-ата минута Посавец изби топката след удар в близкия на вратаря ъгъл на Данило Д'Амброзио, но играчите на Интер в тези минути не съумяваха да застрашават сериозно вратата на Палермо.

В 68-ата минута сицилианците получиха право да изпълнят пряк свободен удар от нелоша позиция. Чочев бе изпълнителят на фаула, но ударът му бе неточен и топката мина над целта.

В 70-ата минута Мауро Икарди пропиля идеална възможност за 1:1. След центриране от фаул на Евер Банега аржентинският нападател стреля с глава от отлична позиция, но в аут.

Две минути по-късно обаче Икарди се реваншира за пропуска си, забивайки топката с глава във вратата на Посавец. Икарди бе точен след центриране на отлично включилия се от пейката Антонио Кандрева.

В 77-ата минута Едер можеше да направи резултата 2:1, но стреля неточно с глава. Пет минути по-късно пък Банега можеше да се превърне в герой за Интер, но стреля от фаул от чудесна позиция по подобен на Чочев начин. В последната минута Кандрева опита удар от въздуха, но не намери очертанията на вратата. Това бе и последният напрегнат момент пред вратата на Палермо и Интер ще трябва да почака за първата си победа през новия сезон в Серия "А".