България даде само гейм на Белгия във втората контрола

Женският национален отбор на България записа втора поредна победа над Белгия в контролите в зала "Христо Ботев".

Волейболистките на селекционера Иван Сеферинов се наложиха с

4:1 (25:20, 25:23, 25:23, 19:25, 17:15)

във втората проверка между двата тима, като този път петият гейм бе тайбрек. В него българските момичета показаха страхотно желание и успяха да стопят пасив от 6:12 и 11:14, за да достигнат до 17:15.

В днешния мач селекционерът Иван Сеферинов заложи на следния стартов състав: Лора Китипова - Емилия Николова, Елица Василева (капитан) - Гергана Димитрова, Нася Димитрова - Цветелина Заркова, Кристин Колчагова (либеро);

Мачът започна повече от добре за българските състезателки, като след серия от сервис на Нася Димитрова те дръпнаха с 8:3. Преднина, която се оказа достатъчна, за да спечелят гейма с 25:20. Втората част се оказа доста по-равностойна, като България я спечели с минимална разлика, като Гергана Димитрова с мощна атака фиксира 25:23.

В третия гейм Иван Сеферинов започна да прави някои промени, като на полето се появиха Мирослава Паскова и Силвана Чаушева на мястото на Елица Василева и Емилия Николова. Българските момичета успяха да се наложат и в тази част - 25:23, въпреки че изоставаха с 2-3 точки.

В допълнителния четвърти гейм в българския състав настъпиха най-много промени с влизането на Вероника Бежандолска на мястото на Цвети Заркова и Петя Баракова на това на Лора Китипова (+ Мира Паскова и Силвана Чаушева, които продължиха с изявите си на терена). Белгийките успяха да спечелят частта с 25:19.

В тайбрека българският селекционер даде шанс и на Ралина Дошкова, на Ивета Станчулова и на Кристина Гунчева.

Най-резултатна за България бе Нася Димитрова със 17 точки, 15 добави Гергана Димитрова, а Емилия Николова остана с 14, но само за три гейма игра. Силвана Чаушева направи 13 за два гейма и малко престой на терена. За Белгия Фрея Албрехт отбеляза 19, с което стана и топ реализатор в мача.

Последната проверка между България и Белгия е утре (28 август) от 18:00 ч, отново в зала "Христо Ботев".