"Бернабеу" видя много трудна победа (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид дебютира на "Сантиаго Бернабеу" с много тежък мач срещу Селта, спечелен с 2:1 от "белите". Алваро Мората (60) и Тони Кроос (82) се разписаха за победителите, а Фабиан Ореяна (67) беше точен за галиския тим. Европейският шампион записа втора победа от два мача в Ла Лига и оглави класирането.

Лука Модрич се завърна в състава на титулярната си позиция. Зинедин Зидан не промени нападателния тризъбец в отсъствието на Кристиано Роналдо и Карим Бензема: Марко Асенсио, Алваро Мората и Гарет Бейл. Едуардо Берицо заложи на 4-2-3-1, като Джон Гуидети измести Яго Аспас от стартовите 11.

Реал Мадрид - Селта И двата тима започнаха сковано и често бъркаха в изграждането на своите атаки. Мората и Модрич опитаха без успех далечни изстрели съответно в 13-ата и 14-ата минути. В 19-ата Даниел Вас шутира без подготовка от 20 метра, но топката се отби от крака на Рафаел Варан. Пет минути по-късно Тео Бонгонда получи пространство, навлезе в наказателното поле, но предпочете изстрел и прати топката встрани от близката греда.

В 29-ата Лука Модрич беше на сантиметри от откриване на резултата, но нацели греда. Хърватинът се освободи от Пабло Ернандес, напредна и шутира от 22 метра, пращайки топката в напречната греда. В 32-ата отново Модрич нанесе удар извън наказателното поле, като този път Серхио Алварес изби за първи корнер в срещата. При корнера Бейл се пребори във въздуха, ала не намери целта.

Реал Мадрид - Селта Галиският тим действаше със самочувствие и в края на полувремето на няколко пъти застраши вратата на Кико Касийя. Фабиан Ореяна и Гуидети се движеха опасно, но само с присъствие с топка в краката и без опасен удар. В 42-ата Неманя Радоя шутира от 25 метра, ала не затрудни вратаря.

Втората част стартира с акции към вратата на Касийя. "Небесносините" атакуваха напористо по двата фланга, но завършеците на атаките не им се получаваха. В 51-ата минута Асенсио шутира от дъгата - Серхио Алварес се справи. В 56-ата Гарет Бейл стреля много добре от пряк свободен удар, ала стражът изби в корнер, като топката докосна и напречната греда.

Реал Мадрид - Селта Вратарят на гостите на няколко пъти изрита грешно към футболист на Реал Мадрид, като това се случи и в злополучната за него 60-ата минута. Модрич овладя топката, изведе Асенсио, който загуби директния спор със Серхио, но Мората опъна мрежата при добавката - 1:0. Видеоповторенията показаха, че има засада на Мората, който първоначално не игра с топката, но понечи да го стори и така блокира защитник.

Последваха силни минути за "лос меренгес". В 63-ата Каземиро шутира мощно над гредата. Минута по-късно Мората надбяга своя пазач, озова се сам срещу Серхио, пусна топката по земя към далечния ъгъл, но нямаше късмет и кълбото се отклони от гредата. В 67-ата момчетата на Тото Берицо стигнаха до изравняване. Гуидети намери непокрития на дъгата Фабиан Ореяна, който с техничен изстрел намери горния десен ъгъл на Касийя - 1:1. Зинедин Зидан реагира с включването на Хамес Родригес, а домакините тръгнаха мощно напред.

В 78-ата дебютантът Мариано Диас замени Мората. В 80-ата галиският отбор получи брилянтна възможност, като двама футболисти се изправиха срещу един защитник и вратаря. Папе Чейх Диоп сбърка паса към Бонгонда. При ответната акция Бейл насочи с глава след пас на Лукас Васкес - в ръцете на вратаря. В 82-ата Хамес Родригес отне топката, Лукас Васкес я пое и подаде към Тони Кроос, който с много премерен нисък удар от 19 метра успя да вкара с помощта на лявата греда - 2:1. В 90-ата Васкес си извоюва позиция за стрелба, но топката рикошира и излезе в ъглов удар.

Реал Мадрид - Селта Като цяло Реал Мадрид заигра на друга скорост след почивката, като голяма заслуга за това имаха Лукас Васкес и Хамес Родригес. "Лос бланкос" успяха да извоюват максималния брой точки преди паузата за националните отбори и преди завръщането на Кристиано Роналдо.