Новак вкара четири на Лион (видео)

Отборът на Лион претърпя неочаквана загуба с 2:4 при гостуването си на новака Дижон в мач от третия кръг на Лига 1. "Хлапетата" на два пъти излизаха напред в резултата, но така и не успяха да задържат преднината си. Допълнителна лоша новина е контузията на Александре Лаказет, който бе заменен принудително на почивката.

Резултатът бе открит от гостите в 20-ата минута, когато младежкият национал Корентен Толисо добави на опразнената врата топката след един избит удар от вратаря Баптис Рейне. Само четири по-късно обаче Никола Н'Кулу спъна Жулио Тавареш в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, с която Фредерик Самаритано изравни. В 37-ата минута обаче звездата на "хлапетата" Лаказет отново даде преднина на Лион. В самия край на първата част Тавареш изравни, засичайки остро центриране на автора на първия гол. Това не бе единствената лоша новина за гостите в този момент, след като Лаказет получи контузия и бе заменен принудително от Матийо Валбуена.

След почивката Дижон показа повече агресия и заслужено стигна до два гола, с което да грабне победата. И двата бяха дело на резервни футболисти. Първо Дилан Бахамбула даде преднина на домакините, а след това Пиер Леес-Мелу подпечата успеха с гол две минути преди края. Така Лион допусна грешна стъпка след две победи в първите два мача. Дижон пък изпита радоста след две поредни загуби.