Варди се отпуши и поведе шампионите към първа победа (видео)

Шампионът Лестър постигна първа победа през новия сезон в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Суонзи на своя "Кинг Пауър Стейдиъм". Голмайсторът от миналия сезон Джейми Варди се отпуши и реализира първото си попадение за тази кампания в 32-ата минута. Уес Морган (52') удвои, а Риад Марез пропусна дузпа за домакините. В края Лирой Фер намали за Суонзи (80').

Домакините бяха по-активни в началото, но първият точен удар дойде в 32-ата минута и той бе голов. "Лисиците" изнесоха много бързо топката от собственото си наказателно поле, като най-голям принос за това имаше Даниел Дринкуотър, който с дълъг пас от дълбочина изведе Варди. Нападателят напредна на скорост и стреля силно в близкия ъгъл. Топката срещна страничната греда и влезе във вратата. Получи се много красив гол, който бе под №50 за Варди в Премиър лийг.

Гилфи Сигурдсон опита няколко удара към вратата на Шмайхел, но така и не успя да затрудни особено стража на домакините.

В 52-ата минута Уес Морган удвои. Бранителят, който днес записа своя мач №200 за Лестър, опита първо да засече с глава центриране от корнер, получи се рикошет, топката тупна, но Морган успя да я насочи с крак във вратата. Две минути след това "лисиците" получиха дузпа заради нарушение на Амат срещу Оказаки. Фабиански обаче успя да спаси удара на Риад Марез от бялата точка.

В 57-ата минута Шмайхел трябваше да напусне принудително терена заради контузия, получена след сблъсък с Йоренте. На неговото място застана Цийлер. Десет минути преди края Лирой Фер намали, след като засече с глава центриране на Моду Бароу.

Лестър има вече четири точки, докато Суонзи остава с три.