Гръм и мълнии не секнаха Кьолн (видео)

На традиционно изпълнения до краен предел с 50 000 зрители "Райн Енерги Щадион" отборът на Кьолн откри сезона в Бундеслигата с безпроблемна победа с 2:0 над Дармщат 98. Марсел Рисе (11') и Антони Модест (61') донесоха първите три точки в актива на "козлите". Двубоят ще се запомни с разразилата се буря през второто полувреме, когато над стадиона загърмя и реферът Патрик Итрих се принуди да прекъсне мача за 12 минути, като прибра футболистите в съблекалнята, за да не пострадат от появилите се гръмотевици.

Още в началото стана ясно, че Дармщат 98 няма да окаже съпротива, тъй като до попадението за 1:0 в 11-ата минута домакините вече бяха отправили пет удара към вратата. Шестият - този на Рисе, спря в мрежата. Интересното е, че за футболиста на Кьолн това беше трети мач срещу "лилиите", като той беше вкарвал и в предишните два случая.

Преди това, още във 2-ата минута, Леонардо Битенкурт беше ударил греда.

Паузата заради бурята се оказа ползотворна за играчите на Петер Щьогер, защото веднага след подновяването на играта те стигнаха до втория си гол, дело на Антони Модест. Асистенцията дойде от новия партньор на французина в нападение Артьомс Рудневс, който това лято беше привлечен от Хамбургер ШФ.

"Козлите" завършиха срещата с впечатляващите за себе си 82.6% точни подавания, което, обикновено, е присъщо за отбор като Байерн (Мюнхен).

Положението на Дармщат 98 не изглежда розово, защото отборът беше напуснат от редица футболисти и треньора си Дирк Шустер, който през миналия сезон беше избран за №1 в Бундеслигата. "Лилиите" бяха принудени да вземат някои играчи под наем, за да запълнят дупките в очертаващия се мъчителен за тях шампионат.