Малага се върна от 0:2 в Барселона (видео)

Малага навакса изоставане от два гола при гостуването си на Еспаньол и стигна до 2:2, с което лиши "папагалчетата" от първи успех за сезона. Жерард Морено се разписа на два пъти за тима от Барселона, но Малага не се предаде и заслужи точката с попадения на Диего Йоренте и Шарлиз. Изравнителният гол падна в самия край на редовното време.

В 28-ата минута Еспаньол организира бърза атака, при която топката стигна до Жерард Морено и той простреля Карлос Камени. Хуанпи можеше да изравни скоро след това, но ударът му прати топката над напречната греда.
В 61-ата минута Жерард засече центриране от десния фланг и с глава удвои преднината на домакините. Малага отговори с почти идентичен гол. Центриране от статично положение завари неподготвен вратаря на Еспаньол Роберто и Диего Йоренте го изпревари.

Драмата настъпи в 90-ата минута. Тогава Шарлиз беше изпуснат от защитата на домакините и технично прокара топката под плонжа на Роберто.