Един гол не стигна на Марибор да се добере до групите на ЛЕ (видео)

Марибор не успя да отстрани Габала в реванша от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Екзекуторът на Левски победи с 1:0 на свой терен Габала, но загубата с 1:3 в първия мач се оказа решаваща и с общ резултат 2:3 словенският тим се размина с продължаване напред, като само един гол не му достигна да елиминира своя съперник.

Маркос Таварес отбеляза за Марибор в 67-ата минута и върна надеждите на своя тим за продължаване напред, като той се нуждаеше само от още едно попадение.

В 70-ата минута шансовете на словенците още повече се увеличиха, след като съперникът им остана с 10 души на терена, като Уиикс получи червен картон.

До края Марибор се хвърли в атака и с пропуски се отличиха Новакович, Таварес, Връшич и Салалич, но до нов гол така и не се стигна и домакините не успяха да зарадват препълнените трибуни на "Лютски врът".

Марибор - Габала 1:0 (в първия мач 1:3)
1:0 Таварес (67)