Фенербахче довърши Грасхопър в реванша (видео)

Фенербахче записа втора победа над Грасхопър и в реванша от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Турският гранд бе спечелил първата среща с 3:0, а сега се наложи с 2:0 и в реванша и с общ резултат 5:0 се класира напред.

Днешната среща вървеше доста по-равностойно, като домакините имаха няколко шанса да открият резултата. Фенерите обаче решиха всичко в края на двубоя. Първо в 77-ата минута Потук бе изведен в наказателното поле и чукна топката покрай плонажа на вратаря, а Фернандао само я довкара в опразнената врата. В 84-ата минута пък Мирослав Щох бе изведен сам срещу вратаря и с техничен прехвърлящ удар оформи крайното 0:2.

Грасхопър - Фенербахче 0:2 (в първия мач 0:3)
0:1 Фернандао (77)