Ливърпул вкара пет във втория кръг за Купата на Лигата

Ливърпул записа очаквано лесна победа с 5:0 над Бъртън Албиън във втория кръг на Купата на Лигата в Англия. Мърсисайдци видимо бяха по-добрият отбор в мача и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Резултатът откри Дивок Ориги в 15-ата минута с хубав гол с пета. След това в 22-ата минута грешка на вратаря на домакините доведе до контраатака на мърсисайдци, която бе завършена от Роберто Фирмино.

Автогол на Том Нейлър в 61-ата минута направи резултата класически за "червените", а за финал Даниел Стъриджо добави още два гола в 78-ата и 83-ата минута, за да оформи крайното 0:5.

Така Ливърпул убедително се класира напред в турнира и вече чака следващия си съперник.