Привлечен от Барса герой за Хамбургер

Хамбургер ШФ преодоля първия кръг в турнира за Купата на Германия, след като победи с 1:0 Цвикау. Попадението за отбора на Бруно Лабадия реализира новото попълнение Ален Халилович. Младият хърватин, който бе привлечен от Барселона за малко над 5 млн. евро, се разписа в 70-ата минута, след като откардна топката в центъра, напредна и с фалцов удар направи безпомощен стража на домакините.

Много повече проблеми имаше изпадналият от Бундеслигата Хановер 96. Отборът от Долна Саксония допусна изравняване от 2:0 до 2:2 срещу Кикерс Офенбах, но с гол на Салиф Сане в 120-ата минута си осигури продължаване напред.
Цяло второ полувреме Хановер игра с 10 човека заради червен картон на Валдемар Антон. Домакините обаче също останаха в намален състав след 60-ата минута, когато беше изгонен Кристиан Масланка.

Третодивизионният Падерборн отстъпи на Зандхаузен с 1:2. И тук развръзката настъпи в последните секунди. Срещата вървеше към продължения, но гостите изтръгнаха победата с късен гол на Тим Кистер.